محل تبلیغات شما

Image result for ‫تصاویر رهبرانقلاب در درس خارج از فقه‬‎

حضرت آیت‌الله ‌ای با اشاره بهفرارسیدن زمان ثبت‌نام انتخابات مجلس،‌ تاکید کردند: برخی‌ها بی‌محابا برایانتخابات مجلس اسم‌نویسی می‌کنند.

پیامبر (ص) به ابی‌ذر فرمودند: من هرچه برای خودم دوست میدارم، برای تو هم دوست میدارم. من جنابعالی را در مدیریت، ضعیفمیبینم. خیلی آدم خوبی هستی اما حالا که آدم ضعیفی هستی، مواظب باش بر دو نفر هم ریاستنکنی و تولیت مال یتیم را قبول نکنی.

این، درس برای ماها است. بعضی از بهمجرّد اینکه یک مسندی یا خالی میشود یا ممکن است خالی بشود، فوراً چشم میدوزیم بهآنجا! خب اوّل نگاه کن ببین میتوانی یا نمیتوانی.

حالا بحث اسم‌نویسی برای انتخابات مجلساست، گفتند شروع شده، همین طور بدون محابا میروند! این مطلبی که عرض میکنم، درمورد خود این حقیر از همه بیشتر است و آن کسانی که مسئولیّتی دارند هم همین جور.هر مسئولیّتی، هر سِمَتی، هر توانایی‌ای، در کنارش یک مسئولیّتی دارد، یک تعهّدیوجود دارد. میتوانید آن تعهّد را انجام بدهید یا نه؟ این خیلی درسِ بزرگی است.

علّت اینکه میگویند تولیّت مال یتیم راقبول نکن، این است که نمیتوانی حقّ یتیم را به او بدهی؛ دیگران می‌آیند دست‌درازیمیکنند، جنابعالی هم آدم ضعیفی هستی، تدبیر لازم را نداری و نمیتوانی.

برجستگی‌های نظام اسلامی و نظام ارزشهایاسلامی اینها است؛ یعنی در درجه‌ی اوّل، من و شما خودمان مسئولیم که ببینیم اینکار را میتوانیم قبول کنیم یا نه؟ این بسیار مسئله‌ی مهمّی است.

سن مناسب فرستادن کودک به مهدکودک

راه رفتن آرام، مغز را پیر می‌کند!

صفات اخلاقی افراد راستگو

هم ,آدم ,یتیم ,قبول ,یک ,انتخابات ,یتیم را ,انتخابات مجلس ,آدم ضعیفی ,نه؟ این ,یا نه؟

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

waynoudenhau فاطمه 1213 prophet with light of revelation=LUCIFER2012=روشنا ...پیامبر عشق و آگاهی دیزل ژنراتور کامینز distafason خاطرات روزهای بحرانی . forthvaldira bistnahwiiglyc تدرویه